Pozor: Z technických důvodů jsou do 30. 6. 2023 uzavřeny obě wellness místnosti.

TEEEEST
Památky

Památky

Dárkové poukazy +420 775 111 728 info@resortvrchlabi.cz

Milovníci kultury si přijdou na své

Okolí Vrchlabí a celé Krkonoše holdují také milovníkům kultury. Na výběr máte z mnoha sezónních akcí, trhů i festivalů, ale také ze stálých výstav. Přímo ve Vrchlabí se nachází Krkonošské muzeum, v rámci něhož si můžete mj. prohlédnout klášter a čtyři malebné historické domky. Navštivte například Krkonošské muzeum v Jilemnici, které vám představí pohnutou historii západních Krkonoš od 13. století.

Pokud vás zajímá lyžařská historie, neměli byste opomenout návštěvu Skimuzea v Harrachově, které vás seznámí s ojedinělými exponáty historických lyží z osmnácti zemí, Hornické muzeum nebo také  Sklárna Harrachov

Děti můžeme zabavit v Expozici Do Krakonošova , která se nachází ve Svobodě nad Úpou. V obci Poniklá najdete krásné muzeum korálků Rautis.

Vydejte se na pěší túru k mohyle mistra Hanče a Vrbaty, která připomíná tragickou událost z roku 1913, kde ve sněhové bouři zahynuli dva přátelé Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Kamenná mohyla se nachází na vrcholku Zlaté návrší, ze kterého se nabízí krásný výhled do okolí.

Užijte si pohodovou procházku přímo ve Vrchlabí. Při procházce navštivte zámek a arboretum s působivou botanickou zahradou. Za návštěvu také stojí děkanský kostel sv. Vavřince postaveném v gotickém stylu. Neopomeňte také mariánský morový sloup, roubený dům U sedmi štítů či barokní kamenný most ze 17. století.

 

picture