Památky

Památky

Dárkové poukazy +420 775 111 728 info@resortvrchlabi.cz

VŠE PRO PŘÍZNIVCE KULTURY A PAMÁTEK

Okolí Vrchlabí a celé Krkonoše potěší také milovníky kultury. Vyberete si z mnoha sezónních akcí, trhů i festivalů, ale také ze stálých výstav. Přímo ve Vrchlabí se nachází Krkonošské muzeum, v rámci něhož si můžete prohlédnout místní klášter a čtyři malebné historické domky. Dále doporučujeme Krkonošské muzeum v Jilemnici, které vám přiblíží pohnutou historii západních Krkonoš sahající až do 13. století. Pokud vás zajímá lyžařská historie, neměli byste opomenout návštěvu Skimuzea v Harrachově. Uvidíte zde ojedinělé exponáty historických lyží z osmnácti zemí světa. A za zmínku rozhodně stojí také unikátní Hornické muzeum nebo Sklárna Harrachov. Děti se zajisté zabaví v Expozici Do Krakonošova, která se nachází ve Svobodě nad Úpou. V obci Poniklá najdete také krásné muzeum korálků Rautis.

Vydejte se na pěší túru k mohyle mistra Hanče a Vrbaty, která připomíná tragickou událost z roku 1913, kde ve sněhové bouři zahynuli dva přátelé Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Kamenná mohyla se nachází na vrcholku Zlaté návrší, nabízející dechberoucí výhled do okolí.

A pokud se necítíte na dlouhou túru, dopřejte si pohodovou procházku přímo ve Vrchlabí. Při procházce navštivte zámek a arboretum s působivou botanickou zahradou. Za návštěvu také stojí děkanský kostel sv. Vavřince, postavený v gotickém stylu. Neopomeňte ani mariánský morový sloup, roubený dům U sedmi štítů či barokní kamenný most ze 17. století.

 

picture